Testy reality

Z ACwiki

Přejít na: navigace, hledání

Jak bys poznal co je jen sen a co skutečnost? Morpheus - Matrix

- jsou jednou ze základních metod na navození LD a řeší pravě tento základní problém: Jak zjistit co je sen a co naše každodenní realita.

Jak na to a z jakými problémy se můžete setkat

1.Problém je jak docílit toho aby člověk tu realitu ve snu vůbec začal testovat. Řešení je poměrně jednoduché stačí testy dělat co nejčastěji během dne. Cílem je začlenit toto chování do vašeho denního programu, aby se nahrálo do podvědomí. Pokud je budete provádět dostatečně pravidelně, je pouze věcí času, než se dostaví výsledky a vy provedete test i ve snu. Tím se také částečně zabývá technika DILD (Dream Induced Lucid Dreaming).

2.Problém uvědomit si výsledek testu Hlavně ze začátku se vám muže stávat že sice test provedete rozpoznáte nim nějkaou nesrovnalost ale proste vám to nedocvakne a pokračujete dál v běhu snu.Tohle je nejspíše způsobeno tím že v realitě děláte testy automaticky proste vás zajimá jen to udělat co nejvíc testů ale kvantita není všechno důležitá je i kvalita.Kdyby vám test v tomto automatickým režimu nevyšel tak vám to ani nedojde. Většina autoru různých návodu o tomto problému vůbec nepíše a tim opomínají tu nejduležitějši věc co na testech je a to Bdělou pozornost.

Ještě jednou pro jistotu :) : !!! U testu reality je nesmírné důležité zapojit bdělou pozornost pokud ho děláte jen čistě mechanicky učinost se tím enormně snižuje.!!!. Nemůžete být bděli ve snu když nejste bděli ani v realitě.Cílem je naučit se byt bděli počas celého dne (tomu se bude věnovat jedna z následujících částí) pokud se vám to povede budete pak více bděli i ve snech .To pokládám za nejdůležitější věc na testech reality přeneseni bděle pozornosti do snu samotné provedeni testu ve snu je až druhotné a muže se stát že už ani nebude nutné.Pokud se vám totiž do snu povede přenest bdělou pozornost tak si ty nesmysly uvědomíte i bez testu a vlastni test pak už použijete jen na ověření že je to zkutečně sen.

3.Problém testy nejsou na 100% spolehlivé Někdy je opravdu problém sen rozpoznat hlavně u snů které jsou velice stabilní a nevyskytují se tam žadné zvláštnosti ještě horši je to u některých falešných probuzení.

Řešením je provedení několika testů za sebou a otestováni co nejvíce aspektu reality tim se naše šance na dosáhnuti LD mnohonásobně zvýší.

Par dalších: Lenost -dase použit technik : zvyšeni energie , prace z čakrami , odstraněni programů

Ve snech mnohem snadněji přijímáme inkonsistence a jsme méně racionální a analytičtí. -cvičit časem se to zlepší

Tak a ted konečně k vlastním testům:

Testů existuje velmi mnoho a neustále vznikají další.Vymyšlení takového testu je ostatně v mnoha případech čistě individuální záležitostí daného člověka, který si jej vytvořil či přizpůsobil tak, aby co nejlépe vyhovoval právě jemu. Vyberte si proto takovou metodu testování, která je lehce proveditelná a která se vám po všech stránkách nejvíce zamlouvá.

Testy reality se také dají spojit z určitou činností nebo snovou značkou třeba vždy když pojedu na kole udělám test reality tu činnost je dobry vybrat podle nejčastějšího obsahu vašich snů k tumu se vám bude hodit deník.

Většina testů využívá nestability snové reality Snová realita je narozdíl od té naší každodenní nestabilní věci a prostředí se tam mohou spontánně promnenovat,mizet.Tato nestabilita je nejspíše způsobena rozladováním a postupným tréningem se snové světy stávají stabylnějši. (teorie TV laděni,bod spojení).Další testy využivaji jejího specifického chováni a snadnou ovlivnitelnost myšlenkou/záměrem.

 • Základní test je zeptat se sám sebe: je tohle sen ?
Zeptat se, zda sníte, je jednoduché. Trik spočívá v tom, dokázat rozlišit, zda skutečně sníte nebo ne. Klíčem je hledat nesmyslné nebo zvláštní věci a události ve vašem okolí, které se mohou stát pouze ve snu . Například nápad štípnout se, abyste se ujistili, že jste vzhůru, nemá ve snovém světe velký význam. I ve snu totiž ucítíte štípnutí, takže nezjistíte jak na tom jste, dokud neprovedete další testy.
 • Test ´zdravého rozumu´
Toto je první a nejobvyklejší test. Zkoumejte své okolí, zda se v něm neobjeví něco, co by tam logicky nemělo být. Zeptejte se, zda by se to mohlo odehrát ve vašem běžném životě. Hledejte rozpory. Jste někde, kde jste ještě nikdy nebyli ? Jste s lidmi, kteří žijí na druhé straně země ? Je ve vaší kuchyní slon ? Pokud něco takového zpozorujete, zřejmě sníte.
 • Test čtení
Toto je jeden z nejspolehlivějších testů. Prostě se rozhlédněte kolem a najděte něco na čtení. Pote, co si to přečtete, podívejte se někam jinam, vraťte se k textu a přečtěte ho znovu. Jestliže sníte, text nebo čísla se obvykle změní po několika takových pokusech. Může být zkomolený, může se úplně změnit, popřípadě nezůstane stejný ve chvíli, kdy ho budete číst. Cokoli, co obsahuje nějaká psaná písmena, bude fungovat – kniha, směrová tabule, adresa.Test funguje velmi dobře ale už se mi nekolikrát stalo že nevyšel v jednom Ld sem dokonce mohl číst knihu aniž by se cokoli měnilo i když sem se vrátil par stránek naspět tak se text nezměnil ale takovahla stabilita textu je spiše vijimkou dalo by se ji dosahnout cvičením.
 • Test z hodinkami
Jeho podstatou je prosté pozorování hodinek. Ve snu totiž čas nemá žádnou hodnotu. Pokud se tedy podíváte na čas zobrazený na vašich hodinkách, poté zvednete hlavu a následně čas na hodinkách opět zkontrolujete, přičemž se tato hodnota změní, jedná se o sen! Například tak místo hodnoty 18:50 uvidíte při dalším pohledu 18:45, 18:59 nebo třeba 22:00. Jestli se tak stane, máte jistotu, že sníte.(Nebo vam nejakej smejd prodal pokaženy hodinky) Metoda však není stoprocentně spolehlivá, vhodné je test několikrát po sobě opakovat parkrát se mi stalo že hodinky ukazovaly čas normálne a bežely i vteřiny tak jak mají dokonce i čas odpovýdal približně reálnýmu času. Pro tyto účely jsou vhodné především digitální hodinky nebo třeba mobil.
 • Test vypínače
Najděte vypínač a zapněte a vypněte světlo. Pokud nefunguje, je zde šance, že máte sen. Vyzkoušejte to několikrát a pozorně sledujte, kdy je zhasnuto a kdy je rozsvíceno. Pokud sníte, obvykle světlo na chvíli přestane fungovat, nebo bude rozsvíceno, i když je vypínač v poloze vypnuto a naopak.
 • Test paměti
Velmi užitečná metoda. Jednoduše se probírejte svojí pamětí směrem do minulosti, kde jste byli a co jste dělali. Pokračujte do minulosti tak daleko, jak to jen půjde, a možná narazíte na nějaké rozpory ve vaší paměti. Díky kontrole vzpomínek si můžete povšimnout něčeho nelogického, co vám uniklo. Největší problém je pokud mate vloženy falešné vzpomínky ty můžou sahat hodně hluboko Také můžete zjistit, že máte v sobě jakýsi blok, amnézii, která vám brání ve vzpomínání. Ve všech těchto případech můžete téměř jistě předpokládat, že jste ve snu. (Nebo že jste se zbláznili :). Jako otazku mužete použit neco ve smyslu Co sem dělal posledních 8 hodin,Co sem dělal od probuzeni,Jak sem se sem dostal,...
 • Pozorováni dlaní
Při tomto testu by mělo docházet k. efektu „tání dlaní“ který nás upozorní na to že jsme ve snu.U mě k tomuto efektu nedochází ale to ještě neznamená že by l test nepoužitelným někdy stačí pouhý pohled na ruce k uvědomění si snu .Dívání na ruce má jedno mnohem důležitější využiti dá se použit na stabilizaci snu .
 • Test létání nebo levitace.
Další velmi efektivní test. Zjistěte, jestli jste schopni vzlétnout. Pokud nemůžete létat, zkuste levitovat nebo klouzat těsně nad zemí. Aź získáte více zkušeností s LD, možná se tento test stane vaším nejoblíbenějším, jako je tomu u mě. Jediná nevýhoda testu létání tkví ve skutečnosti, že v některých případech i přes neúspěch při pokusech o létání můžete přece jen snít. Nezapomeňte požívat tento test v kombinaci s ostatními.Doporučuju se nejdřív ujistit jiným testem než se rozhodnete skočit z okna J
 • Test sebepozorování
Také velmi užitečný test. Prostě se podívejte na své tělo. Prozkoumejte své ruce, trup, nohy, oblečení. Obvykle si ihned uvědomíte, že sníte, protože můžete být oblečeni v něčem, co vám nepatří. Často se stává, že už pouhý pohled na vaše tělo vás dostane do LD.
 • Test pronikání věcmi
Sice to není nejspolehlivější metoda, ale v mnoha případech mi pomohla. Zkuste prostrčit své prsty něčím pevným, třeba zdí, dveřmi nebo sklem. Zpočátku nemusíte být úspěšní, ale budete – li věřit, že to dokážete, měli byste být schopni prostrčit své prsty skrze cokoli. Navíc tak rozvíjíte schopnost přímo ovlivňovat svojí vírou snovou zkušenost.
 • Test gravitace
Poměrně spolehlivý test. Najděte si něco, co můžete vyhodit do vzduchu a bezpečně to zachytit. Začněte si s tím pohazovat. Možná zjistíte, že předmět neposlouchá zákony gravitace, jak by měl ve ´skutečném´ světě. Abyste zvýšili úspěšnost tohoto testu, zkuste při vyhazování ovlivnit chování předmětu prostřednictvím své vůle.
 • Test telekineze
zkuste něco zvednout silou vůle.Jeden z mejch oblíbenejch telekineze mi v LD funguje skoro vždy tak se to na ni dobře testuje.
 • Test smyslů
Ve snech se docela často stává že smysli nefunguji tak jak by měli.Největší problém je asi u hmatu.Zkontrolujte své smysly jestli vidíte.cítíte,slyšíte….můžete zkusit i čich a chuť ty ve snech většinou moc nefungují ale fakt nevím jak bych to testoval.
 • Můj test
Rozhlídnout se kolem sebe a hledat divný věci.Zeptat se sám sebe je tohle sen ,je tady vše normální.Podívat se několikrát střídavě na dlaň a na hodinky a zkontrolovat jestli se nezměnil čas.Zkontrolovat funkci smyslu zrak,sluch,hmat.Zkusit lítaní nebo telekinezi a udělat test paměti./


Ještě pro jistotu varováni: neskákejte z okna a neprovádějte podobny šíleny činnosti pokud si nejste na 100% jisti že jste ve snu


Pomůcky na testováni reality:

 • hodinky,mobil:

Připomenou kdy udělat test a rovnou na nich muže provést test prečtením displeje

 • programy:

Robyeruv prográmerk Lucidita

Pomáhá při učení LD, lucidních snů, kdy máte během dne kontrolovat realitu jestli zde není něco divného. Tento program vám to bude připomínat :-)

Po spuštění programu se zobrazí jen ikona v systray (u hodin) přes kterou se ovládá. Pravým tlačítkem vyjede menu s nastavením, a dalšími věcmi. Program vás každých x minut upozorní na to že máte udělat test reality (zobrazí bublinu/okno, přehraje zvuk). Zobrazí jednu z vámi nadefinovaných textů. Můžete si nastavit spouštění po startu windows a další věci. Také obsahuje automatické aktualizace po spuštění programu, takže vždy budete mít aktuální verzi.


Aktuální verze: 0.3.0 Stažení: *dodat link

pokračovat na : Bdělost